alter Ego alter Ego alter Ego alter Ego

Jak se stát makléřem (Jak začít)

První krok : rozhodnutí
Práce v realitách je vhodná pro ty, kteří se chtějí rozvíjet a vzdělávat. Chtějí být nezávislí. Mají zájem či zkušenosti z obchodováním.  Nebojí se kontaktů s lidmi.Jsou pracovití a chtějí se učit. Jsou samostatní.

Druhý krok : podpis smlouvy

Dnes je stále ještě nejčastější forma spolupráce je práce na živnostenský list, tzv. OSVČ.

Makléř pracuje jako dodavatel určitého typu služeb, každý měsíc nám za provedenou práci  fakturuje sjednanou  fixní částkou. Celková výše odměny může činit až 35% objemu dosažené provize.

Pokud makléř/OSVČ pracuje zcela nezávisle a samostatně, pak naopak platí za služby, které mu poskytuje realitní kancelář měsíční paušál (výše je dána rozsahem čerpání služeb) a celková výše odměny se pohybuje od 45% do 80% objemu dosažené produkce.

Velmi oblíbená je i spolupráce formou pracovního poměru. Během prvních 3 měsíců makléř/ka pracuje formou Dohody o provedení práce, pokud  během plní požadovaná kriteria, může být  zaměstnán na hlavní pracovní poměr. Rozhodující je absolvování certifikačního kursu ERA CERTIFIKACE, složení písemných zkoušek a splnění předepsaných výkonostních kriterií  (dokončené transakce, objem inkasovaných provizních plnění, objem spravovaných zakázek). Maximální výše hrubé mzdy vč. odměn je 20 % objemu dosažené provize.


Třetí krok : zaškolení / adaptace 12 týdnů
Po podpisu smlouvy  budete vysláni na 5 jednodenních  seminářů ERA v české centrále společnosti ERA v Helénské 1799/4 v Praze 2 -Vinohrady..

Následně Vám bude přidělen mentor, který Vás bude doprovázet na Vašich prvních krůčcích v realitách. Od sjednávání schůzek, přes přípravu na jednání, až po ukončování prvních obchodů.

Adaptační tréninkový program pro nováčky se jmenuje "ERA POWER". Na něj navazuje speciální školení na získávání klientů a práci s nimi.

Obdržíte Manuál pro makléře/ERA POWER , ve kterém se dozvíte, co máte dělat - konkrétní kroky na každý den. Cílem tohoto období adaptace je nastartovat Vaše podnikání.

 

Čtvrtý krok : kariérní růst
Do 6 měsíců absolvujete  postupně školení  ERA POWER, ERA AKCELERACE, ERA TRÉNINK a ERA CERTIFIKACE. Poslední školení je zakončeno ústní a písemnou zkouškou, tzv. certifikací. Rekvalifikace spojená s certifikací je základním předpokladem samostatného obchodování.

Po úspěšném absolvování vzdělávacích programů a dosažení minimálního stupně dovedností a zkušeností, je vhodné svou kariéru rozvíjet.

Karierní růst má pak 4 směry

 • manažerský:
  • zahrnuje  pozice vedoucí týmu - front office manager/obchodní ředitel - back office manager/ředitel kanceláře
 • konzultantský:
  • zahrunje pozice mentor -  trenér -  lektor
 • vlastnický:
  • zahrnuje založení společnosti a  zřízení vlastní realitní kanceláře ERA.
 • specializační :
  • zahrnuje specializaci na vybrané typy transakcí ( commercial, luxury real estate, development project etc.)

 
Profesní ocenění  makléře je závisllé na kariérním řádu ERA. Každý měsíc ti nejúspěšnější obdrží  ERA Awards v TOP 10 makléřů, ERA Awards v TOP 10 hypotečních spolupracovníků a nejúspěšnější  tým pak ERA Awards v TOP 10 realitní kanceláří. Při splnění kriterií se může makléř na 1 rok stát členem ERA Exclusive Club. Každé ocenění s sebou přináší určité výhody v další práci

 

 

CHCI SE STÁT REALITNÍM MAKLÉŘEM

 
Partneři Alter Ego


propertio.cz Residence Visage
© AlterEgo - všechna práva vyhrazena
Web optimalizace pro vyhledávače, SEO