alter Ego alter Ego alter Ego alter Ego

Při pronájmu - jako majitel, správce

Pronájem je činnost směřující k zajištění dlouhodobé výnosnosti nemovitosti a zabezpečení příjmu pro jejího majitele. Nezávislé průzkumy ukazují, že ti, kteří využijí služeb zkušených realitních makléřů, pronajmou svou nemovitost za vyšší cenu a v kratší době než ti, co si její pronajmutí řeší sami.

1. krok - Prohlídka nemovitosti
je první předpoklad pro poskytnutí profesionálních služeb. Zahrnuje mj. zjištění faktického stavu nemovitosti, velikosti, dispozice, vybavenosti, posouzení lokality a pořízení fotodokumentace. Po prohlídce makléř zpracuje odborné posouzení tržního nájemného.

2. krok - Uzavření zprostředkovatelské smlouvy s realitní kanceláří
Pokud dojde k dohodě o:

  • výši nabídkové ceny, za kterou bude nemovitost uváděna na trh
  • výši smluvní odměny pro realitní kancelář (provizní krytí)
  • délce trvání zprostředkovatelské smlouvy

pak je podepsána zprostředkovatelská smlouva, zajišťující vážnost úmyslu smluvních stran a zakládající právo makléře Vaší nemovitost na trhu zastupovat. (Zákon na ochranu osobních údajů neumožňuje jiné osobě zveřejňovat Vaše osobní údaje - tj. např. údaje o Vašem majetku - bez Vašeho souhlasu). Součástí Zprostředkovatelské smlouvy obvykle bývá i plná moc pro realitní kancelář, umožňující Vaším jménem provést rezervaci nemovitosti a přijmout rezervační depozitum -zálohu na kauci.

3. krok – Zpracování Exposé, tj. profesionální prezentace Vaší nemovitosti.
Realitní makléř Vám dá rady a tipy, jak Vaši nemovitost zatraktivnit a dobře nafotit nebo nafilmovat, popř. prověřit její technický stav. Exposé zahrnuje základní i rozšířené technicko-obchodní údaje o nemovitosti, fotodokumentaci, popř. i půdorysy, LV – výpis z katastru nemovitostí, technickou zprávu atp. . Na přání klienta je zajištěna i profesionální videoprohlídka, která je pak umístěna na specializovaném realitním videoportálu portálu www. propertio.cz.

4. krok - Zalistování Vaší nemovitosti do MLS ERA
Do 48 hodin od podepsání zprostředkovatelské smlouvy je vaše nemovitost vložena do interního systému ERA reality a následně pak exportována na všechny významné realitní servery. V momentě, kdy je vaše nemovitost vložena do systému, začne se párovat se všemi odpovídajícími poptávkami z celé sítě ERA a její nabídka je odesílána všem potenciálním zájemcům prostřednictvím e-mailu. Nemovitost je nabízena i mezinárodně prostřednictvím sítě ERA real estate.

5. krok – Prohlídky Vaší nemovitosti
Makléř má povinnost před uskutečněním prohlídky zjistit, zda jde o tzv. kvalifikovaného nájemce, tj. zda má vážný zájem, rozumné důvody a dostatek finančních prostředků. V kombinaci s videoprohlídkou pak fyzickou prohlídku nemovitosti na místě realizují jen opravdoví a vážní zájemci. Šetří se tím čas, peníze a soukromí.

6. krok – Nájemní smlouva
Váš makléř a realitní kancelář zajistí zhotovení nájemní smlouvy, který bude pokrývat základní otázky nájemního vztahu, Měli by být zohledněny i Vaše individuální požadavky na nájemce.

7. krok - Předání nemovitosti
Realitní makléř připraví Předávací protokol, ve kterém se uvede stav jednotlivých měřidel, předávané dokumenty, klíče, popř. se uvedou připomínky ke stavu nemovitosti. Vhodné je pořídit i fotodokumentaci.

Partneři Alter Ego


propertio.cz Residence Visage
© AlterEgo - všechna práva vyhrazena
Web optimalizace pro vyhledávače, SEO