alter Ego alter Ego alter Ego alter Ego

Při pronájmu jako nájemník/nájemce

Před rozhodnutím se zamyslete nad Vaším životním stylem a nad požadavky na budoucí nemovitost. Vedle lokality je vhodné zvážit a sepsat si ostatní požadavky – velikost, dispozice, parkování......

Pokud víte co, hledáte, dejte to do vztahu s Vašimi finančními možnostmi.

1. krok - Výběr realitního makléře
Realitní makléř vám může pomoci s výběrem nemovitosti tak, aby cena i kvalita odpovídala aktuální situaci na trhu a zároveň splňovala vaše požadavky. Zajistí prohlídky nemovitostí, kontrolu veškeré smluvní dokumentace a asistuje při prohlídkách či převzetí nemovitosti, aby maximálně hájil Vaše zájmy.

2. krok - Výběr nemovitosti
Realitní makléř zadá vaše požadavky do interního systému MLS CENTURY 21. Díky tomu je vaše poptávka každý den párována s aktuální nabídkou v celé síti ERA  a navíc s nabídkami všech našich obchodních partnerů (B2B platforma). Nemovitosti vyhovující Vašim kritériím Vám představí makléř formou zpracování Exposé (prezentace), buď osobně nebo formou zaslání emailové zprávy. Z nich si vyberete tu, která maximálně splňuje vaše požadavky a vyhovuje vašim finančním možnostem. Pokud nevyhoví Vašim představám žádná z představených nemovitostí, na osobní schůzce dojednáte s makléřem změnu požadavků.

3. krok - Prohlídka vámi vybrané nemovitosti
Realitní makléř domluví prohlídku nemovitosti, která vás zaujala, a zároveň zjistí veškeré dostupné informace nejen o nemovitosti, ale i o okolí. Rovněž provede vyhodnocení, zda cena pronájmu odpovídá stavu nemovitosti a aktuální nabídce na trhu.

4. krok - Domluvení podmínek
Dohoda s pronajímatelem obsahuje podmínky pronájmu – tedy cenu a dobu trvání, případně nějaká omezení související s pronájmem, vyúčtování záloh a podobně. Obvykle bývá nájemné sjednáno na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení.

5. krok - Nájemní smlouva
Váš makléř zajistí přípravu nájemní smlouvy, která ošetřuje podmínky smluvního vztahu.

6. krok - Převzetí nemovitosti
Při převzetí nemovitosti zajistí makléř či majitel nemovitosti k podpisu předávací protokol, ve kterém kromě stavu a případných nedostatků ve vybavení či příslušenství vyznačí stavy měřidel energií (zejména teplá a studená voda, elektřina, plyn).

7. krok - Vyúčtování služeb
Majitelem či správcem nemovitosti jsou obvykle jedenkrát do roka zúčtovány předpisy záloh na služby podle reálné spotřeby a vám jako nájemci buď vrácen přeplatek či doúčtován doplatek.

8. krok - Obnova nájemní smlouvy
Nájemní smlouva bývá nejčastěji uzavírána na dobu určitou. Po uplynutí této doby bývá možné smlouvu obnovit na další období v případě, že se obě strany písemně informují a odsouhlasí si podmínky.

Partneři Alter Ego


propertio.cz Residence Visage
© AlterEgo - všechna práva vyhrazena
Web optimalizace pro vyhledávače, SEO